Powerbank VS Powerbox, zalety i wady.

Planując wyprawy turystyczne, w tym również wędkarskie, jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym punktem na liście o którym powinniśmy bezwzględnie pamiętać, jest zaopatrzenie się w dodatkowy zapas energii, który może nam posłużyć do ładowania latarek, kamer, ale w szczególności telefonów komórkowych. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo sobie i Naszym bliskim, musimy pamiętać, że w sytuacjach awaryjnych to on posłuży nam do wezwania pomocy.

Możemy oczywiście wyposażyć się w powerbanki, które mają swoje wady i zalety jak każde urządzenia. Do ich zalet możemy zaliczyć kompaktową wielkość, niską wagę, niestety wad w tych urządzeniach co nie miara.

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że deklarowana wydajność pracy tych urządzeń przeważnie jest mocno zawyżana. Więc możemy stanąć przed problemem przedwczesnego rozładowania się ogniw w urządzeniu.

Należy pamiętać również, że panele solarne do efektywnego naładowania baterii o pojemności np. 30000mAh przy napięciu 5V nie mogą mieć wielkości urządzenia, miałyby zwyczajnie za małą moc. To tylko bajer, pod klienta.

Do powyższego urządzenia odpowiednim panelem solarnym, byłby panel o mocy około 10W, potrafiłaby naładować urządzenie w efektywnym czasie około 13h, a należy zdać sobie sprawę, że taki panel solarny w najlepszym wypadku będzie miał wielkość min. 30x30cm, co tym samym wyklucza efektywność takich rozwiązań w zintegrowanych z obudową kompaktowych powerbankach.

Jeżeli natomiast, wyprawiamy się autem, to o wiele lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w urządzenie, może już nie o kompaktowych kształtach i wadzę, bo jego wymiary to 26.7 x 23.9 x 17.6 cm ,a waga 9kg, ale za to z ogromną wydajnością pracy oraz idealnie spasowanym panelem słonecznym zapewniającym nam zieloną energię przez cały czas.

Mowa o urządzeniu DCcase mini, którego sercem jest bateria o pojemności 20Ah, co w przeliczeniu daje mu pojemność 240Wh.

Urządzenie posiada szybkie złącza ładowania 2x USB QC3.0, współpracujące z technologią fast charging, dwa złącza 12V, wskaźnik poziomu naładowania urządzenia, wbudowane światła LED, a cała konstrukcja jest wodoodporna, co powoduje, że świetnie się sprawdza w warunkach terenowych.

Opcjonalnie DCcase posiada dopasowany panel solarny, który pozwala naładować urządzenie w około 13h przy słonecznym dniu.

Dobierając odpowiednio nasze wyposażenia, tj. latarki czołowe, latarki turystyczne, lodówkę turystyczną, czy grzałkę nurkową, pod prąd ładowania 5V oraz 12V, jesteśmy w stanie zapewnić sobie zapas energii na dłuższy czas.

Więcej informacji nt. DCcase na stronie http://dccase.pl serdecznie zapraszam

1 rok ago